Deniz dolgusuna yapılan golf sahası 18 delikli hale geldi

Samsun'da büyük bölümü deniz doldurarak yapılan golf sahasının 18 delikli hale getirilmesi dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile İstanbul ve Ankara takımlarının katılımıyla dostluk turnuvası düzenlendi.
06 Nisan 2018 17:53
Samsun'da büyük bölümü deniz doldurarak yapılan golf sahası, 9 delikten 18 deliğe çıkarıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 350 dönümde büyük bölümü deniz dolgusunda 9 delikli inşa ettiği golf sahasını 600 dönüme çıkardı, delik sayısını da 18'e yükseltti.

Yenilenen golf sahasında Samsun Golf Kulübünce düzenlenen dostluk turnuvasına, Ankara ve İstanbul ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden 3 takımda 60 sporcu katılıyor.

Samsun Golf Kulübü Başkanı Kadir Koçak, basın mensuplarına, 18 çukurlu golf sahasının dünyada deniz dolgusuna yapılan ilk golf sahası olduğunu söyledi.

Golf sahasının 1,5 yıl önce 9 delikli olarak hizmete girdiğine işaret eden Koçak, "Saha, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapması için denize 250 dönüm alan dolgu yapılarak 18 delikli hale getirildi. 600 dönüm üzerinde bulunan golf tesisimiz, dolgu alan üzerine yapılan dünyadaki ilk saha olma özelliğini taşıyor. Şehrimize büyük prestij kazandıracak golf sahamız aynı zamanda turizmi de tetikleyecek." diye konuştu.

Sahanın 18 deliğe çıkarılması nedeniyle özel turnuva düzenlediklerini aktaran Koçak, haziran ayında Turkcell sponsorluğunda dev bir turnuva yapacaklarını kaydetti.

Koçak, 3 gün sürecek turnuvaya katılan sporculara teşekkür etti.


Diğer Haberler

BMW Golf Cup 2019'da şampiyonlar belli!

Samsun'da şampiyon İskoçyalı Connor Syme!

Turkish Airlines Challenge'da yeni lider!

Turkish Airlines Challenge golf turnuvası başladı!

Ağaoğlu: "Samsun ve Türkiye'nin tanıtımı için turnuva önemli"

Golfün yıldızları Samsun'da buluşuyor