Kai, 7 yaşında Avrupa'nın zirvesinde

Antalya'da yaşayan İsviçre vatandaşı 7 yaşındaki Kai Notteboom, 3 yaşında başladığı golfte yaş grubunda Avrupa'da ilk sıraya yükseldi

28/10/2017 Cumartesi AA

Antalya'da yaşayan İsviçreli 7 yaşındaki Kai Notteboom, yaş grubunda Avrupa'da ilk sıraya yükselme başarısını gösterdi.

Annesi Türk, babası İsviçreli olan Notteboom, babasıyla 3 yaşında gittiği golf sporunda yeteneğinin fark edilmesi üzerine özel antrenör eşliğinde eğitim programına başladı.

Notteboom, 5 yaşındayken geldiği Antalya'da profesyonel 3 antrenörle Belek'deki Regnum Carya Golf Club tesislerinde antrenmanlarını sürdürüyor. Bu yıl katıldığı yarışmalarda ilk beşte yer alan Notteboom, 6 yaş grubunda 3-5 Ağustos'ta yapılan Amerika Çocuklar Turnuvasında (U.S Kids Golf) ikincilik ve 18-19 Ağustos'ta İtalya'da yapılan Venice Open 2017'de şampiyon olarak Avrupa'da ilk sıraya yükseldi.

- Notteboom: "Bu işi severek yapmaya devam edeceğim"

Notteboom, AA muhabirine yaptığı açıklamada, golf oynadığı için anne ve babasının çok mutlu olduğunu söyledi.

Bu yıl iki büyük turnuvada derece aldığını aktaran Notteboom, "2018'de beni bekleyen 12-13 turnuva var. Bu turnuvalarda derece yaparsam hem çevremdekileri hem de kendimi mutlu ederim. Bu işi severek yapmaya devam edeceğim." diye konuştu.

Notteboom, en çok İrlandalı golfçü Rory Mcllroy ile ABD'li Jordan Spieth'i beğendiğini, onlar gibi olabilmek için çok çalıştığını kaydetti.

- Antrenör Ulus: "İlk 50'ye girecek kapasiteye sahip"

Antrenör Hakan Ulus ise Notteboom'un hedefinin katılacakları 16 büyük turnuvadan 4'ünü kazanmak olduğunu dile getirdi.

Bunlardan birini dahi kazanmaları durumunda beş yıl boyunca büyük turnuvalara davet alacaklarını belirten Ulus, yapılacak turnuvaların ardından bu yılı büyük ihtimalle Avrupa şampiyonu olarak tamamlayacaklarını söyledi.

Ulus, Notteboom'un geleceğinin çok parlak olduğunun altını çizerek, "Dünyanın şu andaki en iyi 100 golfçüsü, 4-5 yaşlarında bu spora başlamış. Yani başarılı olmaları tesadüf olamaz. Notteboom, doğru yetiştirilirse ileride dünyada ilk 50'ye girebilecek kapasiteye sahip." ifadelerini kullandı.


  Ana Sayfaya Dön

Diğer Haberler