Warning: preg_match(): Unknown modifier 'o' in /home/superspo/new_sx/_mikro/golf/_inc/mobil_url_kontrol.inc on line 25
Turkish Airlines Challenge için geri sayım başladı - Golf

Turkish Airlines Challenge için geri sayım başladı

Avrupa'nın en yetenekli genç golfçülerini buluşturan Challenge Tour'un Türkiye ayağı 20-23 Nisan'da Belek'teki Gloria Golf Kulübü'nde düzenlenecek.
11 Nisan 2017 15:26
Avrupa'nın en yetenekli genç golfçülerini buluşturan Challenge Tour'un Türkiye ayağı olan Turkish Airlines Challenge, 20-23 Nisan'da Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'ndeki Gloria Golf Kulübü'nde düzenlenecek.

Türkiye Golf Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Turkish Airlines Open'ın ardından Türkiye'de düzenlenen en büyük golf organizasyonunda 200 bin avro ödül dağıtılacak.

Avrupa Turu'nun bir alt organizasyonu Challenge Tour'da yılın ikinci turnuvası olarak oynanacak turnuvada 30'u aşkın ülkeden toplam 156 oyuncu mücadele edecek.

Beşi amatör toplam dokuz oyuncunun sahaya çıkacağı turnuvada Türkiye'yi Mustafa Hocaoğlu, Ali Altuntaş, Koray Varlı, Ediz Kemaloğlu profesyonel, Leon Açıkalın, Berk Çelik, Mutlu Güner, Mehmet Çoban ve Jae Woo Shim da amatör olarak temsil edecek.

Turnuvada sporcular 17-19 Nisan'da antrenman yapabilecek. 19 Nisan'da ayrıca pro-am organizasyonu düzenlenecek. Müsabakalarda ikinci turun sonunda ilk 60'a giremeyen sporcular elenecek. Turnuvanın son iki gününde golfçüler ödül için mücadele edecek.

Geçen yıl yine Gloria Golf Kulübü sahasında düzenlenen turnuvada Fransız oyuncu
Clement Sordet toplamda 268 vuruşla zirveye çıkmış ve 28 bin avroluk büyük ödülün sahibi olmuştu.


Diğer Haberler

Turkish Airlines Challenge'da ilk gün sona erdi

Avrupa'nın genç yıldız golfçüleri Antalya'da

Deniz dolgusuna yapılan golf sahası 18 delikli hale geldi

Türkiye Golf Turu 5'inci ayağı başladı

Türkiye Golf Turu dördüncü ayak sonlandı

Türkiye Golf Turu dördüncü ayağına 27 isim katıldı