Dostluk Golf Turnuvası başladı

Türkiye ile Kazakistan arasında düzenlenen Dostluk Golf Turnuvası başladı. Turnuvaya Türkiye, KKTC, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan'dan 48 golfçü katılıyor.
04 Haziran 2024 16:58
Türkiye ile Kazakistan Golf Federasyonlarının iş birliğiyle iki ülke arasında düzenlenen Dostluk Golf Turnuvası, Antalya'da başladı.

Belek Turizm Merkezi'ndeki Antalya Golf Kulübü sahalarında gerçekleştirilen turnuvaya Türkiye ile Kazakistan katılıyor. Özbekistan ve Kırgız sporcular Kazak ekibinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) golfçüleri de Türk takımında olmak üzere 48 golfçü organizasyonda mücadele ediyor.

Türk takımında Türkiye Golf Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Dora, yönetim kurulu üyesi Recep Turan, iş insanları Fikret Öztürk, Mehmet Aygün, turizmciler Ali Şahin ve Ercan Çek de yer alıyor.

Üç gün sürecek turnuvada sporcular 54 çukurda şampiyon olabilmek için mücadele edecek.

Türkiye Golf Federasyonu Başkan Vekili Dora, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla turnuva düzenlendiğini söyledi.

Organizasyonun 6 Haziran'da ödül töreni ile sona ereceğini belirten Dora, bu tür turnuvaların devam etmesi temennisinde bulundu.


Diğer Haberler

Milli golfçüler, İsveç ve İrlanda'da mücadele edecek

Dostluk Golf Turnuvası'nda şampiyon Türkiye

Dostluk Golf Turnuvası başladı

Azerbaycan'da, "Turkish Airlines World Golf Cup" amatör golf turnuvası düzenlendi

Milli golfçü Mehmet Kazan, Almanya'da şampiyon!

Hasan Özgüven Cup'ta golf tutkunları bir araya geldi